hippies

21. července 2009 v 11:30 |  styly <3

Hippies [hipíz] (děti květin) je hnutí, které vzniklo v 60. letech v USA.
Jednalo se o neorganizované hnutí, které vycházelo z generace beatníků. Šířit se začalo v polovině 60. let ze západního pobřeží USA, ze San Francisca. Cíle "hippísáků" byly nejednotné, za základní lze ale považovat vzpouru proti společnosti, mír, lásku, přátelství, svobodu. K naplnění těchto cílů se sdružovali do skupin či komun , které pak často provozovaly volnou lásku (free love). V těchto skupinách se často šířily drogy - zvláště psychedelické (LSD). Častým cílem byl někdy ale jen opak chování většinové společnosti a vyjádření protestu. Hippies propagovali spontánní chování, lásku a prosazovali názor, že si člověk má užít života a nebudovat kariéru, nehonit se za penězi. Příslušníci hippies nosili často dlouhé vlasy, volné oblečení a korálky.
Dalším poměrně výrazným projevem spojeným s tímto hnutím bylo tíhnutí k mysticismu, různým druhům východních náboženství a filosofií, objevování na Západě doposud neznámých kultur a zvyků a jejich propojování se soudobou kulturou a způsobem uvažování.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jakej preferuješ styl?

ghotic/metal/rock 17.9% (5)
rasta/hippies/SKA 14.3% (4)
scene 10.7% (3)
emo 39.3% (11)
žádný....jsem svá/svůj xD 10.7% (3)
jiný..(napiš do komentu) 7.1% (2)

Komentáře

1 Arinka ♥SB♥ Arinka ♥SB♥ | Web | 21. července 2009 v 11:45 | Reagovat

Jó, to jsou prostě borci! Mě se líbí tenhle styl, kdyby tam nebyly ty drogy =( Ale zas si maj užívat života no XD Ale s drogama si užívaj jen chvilku =(

2 Sabusha Ludwik Sabusha Ludwik | 21. července 2009 v 19:49 | Reagovat

jenže víš co.. není mařka jako mařka.. ale stejnak je to bléé :!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama